Web Sitesi Kurmak İstiyorum ? | Web Sitesi Nasıl Kurulur ? | Web Sitesi Nasıl Kurarım?

Günümüzün teknoloji çağı gelişmeye devam ederken, bunun ile beraber internetten ürün satışları vb platformlar orataya çıkmaya başladı.Hemen hemen herkesin bir web sitesi bulunmakta.Peki bir web sitesi nasıl kurulur? web sitesi kurmak için ne tür maddelere gerek var ? hepsini yazımızın içerisinde sizler için ele alacağız.

  • Temel Bilgisayar Okur Ve Yazarlığı

Bir web sitesi kurmak için ilk önce atacağınız adımlar, temel bilgisayar becerilerinden başlamaktadır.İnternet tarayıcınızı güzel bir şekilde kullanmak ve bilgisayarınızda not defteri üzerinden metin düzenleyebilmeniz gerekmektedir.

  • HTML Ve CSS Bilgisi

Bir web sitesi oluşturmak için html bilgisine ihdiyaç duymaktayız.Html ile web sayfaları oluşturabiliriz.Oluşturmuş olduğunuz web sayfalarını güzelleştirmek için css tarafına ihdiyaç duymaktayız.

  • İnternet Alan Adı "Domain"

İnternet alan adı oluşturmuş olduğunuz web sitenize kullanıcılan, internet tarayıcılarına yazdığı isim ile ulaşabilmektedir.Örneğin "www.erhangunes.com.tr"

  • İnternet Barındırma Bölümü "Hosting"

Oluşturmuş olduğunuz web sitesi sayfalarının barındırabileceğiniz bölüm hosting kısmıdır.Yani internet alan adınıza ev adresi dersek hostingde apartman dairesi olarak düşünebiliriz.

 

 

 


Steam Hesabı Nasıl Çalınır? | Steam Hesabı Nasıl Hacklenir? | Steam Hesabımı Çalma

Oyun dünyasının önde gelen platformlarından birisi olan Steam popülerliğini arttırmaya devam ediyor.Son günlerde steam hesabım çalındı gibi sorulara yönelik, sizlere bu yazımızda steam hesabımı nasıl çalınır sorusunu yanıtlayacağım.Steam hesabı çalmanın bir çok yolu mevcut.Bunlardan bazıları karşı tarafa virüs atarak gerçekleşir.Steam hesabını çalmak istediğiniz kişiye virüs yediremezseniz bir diğer yolu ise sahte bir web sitesi ile steam hesabının bilgilerini almak olacaktır.Diğer yöntem ise Brute Force yöntemi olacaktır.Sizlere steam hesabı nasıl hacklenir hakkında aşağıda bir video bırakıyorum.

 


Phishing Nedir ? | Phishing Nasıl Yapılır? | Phishing Saldırıları

Günümüzde yaygın olarak hackerlar tarafından kullanılan Phishing yöntemi popülerliğini gün geçtikçe arttırmaya devam ediyor.Türkçe'de oltalama saldırıları olan Phishing yöntemi internet kullanan kişilerinin kredi kartı bilgilerini ve banka hesap bilgilerinin elde etmek amacı ile yaygın olarak kullanılmaktadır.Saldırganlar tarafından planlı bir şekilde sosyal mühendislik yardımı ile yapılan saldırılardan biridir.Bu yapılan saldırılarda kullanıcılar oltaya takılmış bir balığa benzer.Phishing türkçe anlamı ise balığa benzetildiği için oltalama adını almıştır.

Phishing Saldırıları Nasıl Yapılır?

Phishing saldırıları genellikle hackerler tarafından oluşturulmuş sahte e-posta hesapları üzerinden işlem görülür.Saldırı yapan kötü hacklerlar tarafından, hacklemek istedikleri kişileri doğrudan banka bilgilerini erişmek için ulaşmayı sağlar.

Genel Olarak Kullanılan Saldırı Senaryosu;

Kötü niyetli hackerler, genel olarak sahte banka kimlik bilgileri ile hacklemek istediği kullanıcıya bir eposta gönderirler.Gönderilen eposta içerisinde yazan metin mesajında yeni bir güncellememiz var ve ya sistemde yeni özellikler nedeni ile bilgilerinizi tekrardan güncellemeniz gerektiğini söylerler.E-Posta aracılığı ile gönderilen mailler bir bir kurumun kopyası olduğu için anlaşılması çok zordur.Oltaya yakalanan kişiler eğer ki bu siteye aldanıp bilgilerini girerler ise, tüm girmiş olduğu gerçek bilgileri hacker eline geçmiş olur.

Phishing Saldırılarından Nasıl Korunabiliriz?

  1. Güvenilir Kurum Ve Kuruluşlar Bilgi İstemez:Müşterisi olduğunuz kurum ve kuruluşlar sizden asla kişisel bilgilerinizi istemez.Bu şekilde gelen içerikleri asla önemsemeyin.
  2. Yabancı e-postaları açıp okumayın:Yabancı bir kişiden gelen e-postaları okumadan direk silmenizde fayda var.Bu tür e-postalar sizi hacklemek için gönderilebilir.
  3. Adres Kontrolü:Gelen e-postalarda gönderen kişinin mutlaka e-posta adresine bakın.İnternette bu e-postayı aratın.
  4. Güvenlik Kontrolü:İnternet üzerinde kurum veya diğer web siteleri kullanıcı bilgilerini korumak için HTTPS olarak bilinen güvenlik protoklüni kullanırlar.
  5. Hesap Özeti:E-posta adresinize gelen mesajları silmeyin.Gönderilen adres hakkında internet üzerinden bilgi toplayabilir ve savcılığa şikayette bulunabilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Yazılar