Bireysel Emeklilik Nedir | Bireysel Emeklilik Sigortası | Bireysel Emeklilik Hesaplama

Bireysel Emeklilik Nedir ?

Hemen hemen her ay bütçenizden belirlediğiniz bir miktar parayı alarak Bireysel Emeklilik Sistemi üzerine aktarmaya başladınız veya her prim ve gün doldurmuş kişilerde olduğu gibi emeklilik için gün saymaya devam ediyorsunuz. Akılda kalan sorulardan bir tanesi olan peki siz ne zaman emekli olacağınız ve ya ödemelerinizi nasıl bir şekilde alacağınızı biliyormusunuz ?

Kuşkusuz bir şekilde rahat bir emeklilik dönemi için Bireysel Emeklilik Sistemi  her bireyin çalışma yaşamları boyunca birikim yapması üzerine destek olan, Sosyal Güvenlik Sisteminin tamamlayıcısı olarak bilinen emeklilik gelirine her zaman ek bir gelir kaynağı sağlayan özel bir emeklilik sistemidir.

Emekli olduğunuz günden itibaren bir emeklilik hakkıda bireysel emeklilik sistemi üzerinden elde edilir. Emeklilik dönemlerinizde de aktif çalışma hayatınızda ki yaşam ve konuş standartlarınızı her zaman koruyabilirsiniz.

Bireysel Emeklilik Hesaplama

Bireysel emeklilik hesaplama ile ilgili bireyselemekliligim.com olarak uzman ekibimiz ile sizlere her zaman yardımcı oluyoruz. İster ücretsiz bir şekilde randevu alarak, istersenizde iletişim bilgilerimizden bizlere ulaşarak detaylı ve kaliteli bir bilgiye ulaşabilirsiniz.

Bireysel Emeklilik Sigortası

Bireysel emeklilik sigortası yaptırmak aslında hiçte zor bir süreç olmadığını belirtmek isteriz. Emekli olduğunuz takdirde bireysel emeklilik maaş ödemesi hakkında detaylı bilgi alabilir veya bireysel emeklilik toplu ödemesi hakkındada bilgi sahibi olabilirsiniz.

Çocuğum İçin Bireysel Emeklilik

Bireysel emeklilik sisteminde artık 18 yaş sınırı tamamen ortadan kaldırıldı. Üstelik %30 devlet katkısı ile beraber Çocuklarınızın geleceğini şimdiden garanti altına almak için bu uzman ekibimiz ile iletişime geçip daha detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz.

Sizlerde hemen web sitemizi ziyaret edip daha detaylı bilgileye ulaşabilirsiniz.

bireyselemekliligim.com


Sosyal Mühendislik Nedir? | Sosyal Mühendislik Nasıl Yapılır?

Günümüzün en net hackleme yöntemi olara kullanılan sosyal mühendislik kavramını ele alacağımz.Siber güvenlik alanında oldukça popüler olarak sosyal mühendislik saldırıları popülerliğini korumaya devam ediyor.

Sosyal Mühendislik Nedir?

Sosyal Mühendislik, bilgisayar sistemlerinin yetki dışında olan erişimleri elde etmek amacı ile gizli dosyaları ve ya bilgilere ulaştırma sanatıdır diyebiliriz.Hacklerin olduça çok fazla kullandığı hilelerden birisidir.Ünlü Hacker olan Kevin D.Mitnick yazmış olduğu Aldatma Sanatı kitabını kesinlikle okumanızı tavsiye ediyorum.

Sosyal Mühendislik Saldırıları Püf Noktaları

  1. Sosyal Mühendislik yapacağınız zaman amaç para olmamalı.Ulaşılması zor olan durumlarda hacklemek istediğiniz sisteme kolayca bir şekilde erişmektir.
  2. Sosyal Mühendis olabilmeniz için çok bilgiye ihdiyaç olmadan, kendinizin hayal ettiğiniz bir çok sisteme yetkisiz girişi yani hackleyebilirsiniz.

Sosyal Mühendislik Planları Neler?

  1. Bilgi Toplama:Hacklemek istediğiniz kişinin detayları bir analizini çıkartmanız da fayda var.Bunlar kesin olarak kurbanın yakın arkadaşları, web siteleri, hangi alana odaklı, hobileri nelerdir vb bilgiler saldırı yapılmadan önce toplanmalıdır.
  2. Planlı Saldırı:Bir saldırı yapacaksanız o saldırı için önceden plan yapmanız da fayda var.
  3. Saldırı Araçları:Saldıracağınız kişiye odaklı programlar sizlere saldırı aşamasında oldukça kolaylık sağlayacaktır.Bir saldırıya başlamadan önce ihdiyaçlarınızı belirlemenizde fayda olacaktır.
  4. Bilgileri Yararlı Kullanma:Hedef kişiyi bilgi toplamada elde ettiğiniz verileri, nerede kullanacağınız çok önemli bir husustur.Bir çok sosyal mühendislik saldırılarının arasında topladığınız bilgiler ve şifre tahminleriniz oldukça yararlı olacaktır.

Sosyal Mühendislik Bulunması Gereken Özellikler Neledir?

  1. Her zaman ikna gücü yeteneği geliştirilmiştir.
  2. Karşı tarafı nasıl etkileyeceğini geliştirmiştir.
  3. Ne kadar çok bilgili olur ise olsun karşı tarafa bu kadar çok bilgili olduğunu asla göstermezler
  4. Hedef kişiye nasıl saldıracaklarının senaryolarını hayal etme ve oluşturma yeteneği olduça yüksektir.

 


İp Adresinden Adres Bulma | İp Adresi Bulma | Telefon Numarasından Adres Bulma

Günümüz de sosyal medya kullanan kullanıcılar, belirli belirsiz kişilerden malesef küfür vb içerikli mesajlar almaktadır.Argo vs gibi benzeri mesaj atan kişilerin çoğu fake hesaplar olarak oluşturulmaktadır.Peki ip adresinden adres tespiti nasıl yapılır sorusu hakkında yanıt arayacağız.Peki ip adresinden kişi nasıl bulunur ? ip adresinden kişi tespiti nasıl yapılır ?

İP Adresinden Kişi Tespiti Nasıl Yapılır?

Kişi tespiti için yapacağımız en önemli işlem ilgi çekici bir mesaj hazırlamak ile başlıyor olacağız.Herhangi bir kişinin telefon numarasını biliyorsak, internette bulunan bedava sms sitelerinden mesaj göndereceğiz.Göndereceğimiz mesaj içeriğinde ip tespiti için bir adet link yerleştirmek zorundayız.Bu şekilde ip adresini alacağımız kişinin gerçek ev adresini tespit etmek mümkün hale gelecektir.Sizlere bir kaç özel web sitesinden bahsedeceğim.

İP Adresi Nasıl Bulunur?

İp logger ile kişinin ip adresinden ev adresi tespit etmek mümkün olacaktır.Herhangi bulduğunuz bir resim dosyasını link olarak karşı tarafa gönderdiğiniz takdirde, ip adresini bulmak istediğiniz kişi bu linke kesin tıklayacaktır.Gönderdiğiniz mesaj içerisinde ki bu resim direk açılmadığı için ip adresi almak çok zor olmayacaktır.İp adresi oluşturmuş olduğunuz web sitesi üzerinde kişinin bilgileri otomatik olarak ekrana yansıyacaktır.Böylece kişinin ip adresini elde etmiş olacaksınız.

 

İP Adresinden Ev Adresi Nasıl Bulunur?

Bir kişinin ip adresinden ev adresi nasıl bulunur sorusunun cevabı aslında çok basittir.Sizlere bir web sitesinden bahsedeceğim.Aşağıda belirtmiş olduğum web sitesi üzerinden ip adresi sorguladığınız takdirde, hem konum olarak hemde yazılı bir şekilde ip adresinden ev adresi tespit etmek mümkün oluyor.

 


İlginizi Çekebilecek Yazılar